Strona główna
Aktualności
DECOUPAGE
I znowu artystyczna dusza odezwała się w nauczycielach i uczniach naszego Ośrodka...
W dniu 8 marca uczniowie klasy 1-3 oraz chłopcy z klasy 6 zet i dziewczynki z klasy 4-8 zet wzięli udział w warsztatach zdobienia techniką decoupage.
Decoupage to metoda zdobnicza polegająca na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych papierów lub serwetek na odpowiednio przygotowane powierzchnie. Efekt, jaki daje ta technika, ma przypominać wzory malowane pędzlem. Decoupage nazywany jest czasem również metodą serwetkową.
LEŚNE SPOTKANIE
10 marca uczniowie klas młodszych spotkali się z Panem leśnikiem. Pan niezwykle interesująco opowiadał o mieszkańcach naszych lasów. Były zabawy, konkursy i oczywiście nagrody. Spotkanie zorganizowała Pani Jadwiga Celejewska
22
DZIEŃ KOBIET
Od 1910 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Na całym świecie kwiatki, prezenciki i ...
A tymczasem u nas:
XVIILUBUSKI MITING OLIMPIAD SPECJALNYCH
XVII LUBUSKI MITING OLIMPIAD SPECJALNYCH W ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM odbyłsię 23.02.2022 W uroczystości otwarcia uczestniczył wraz z innymiznamienitymi osobistościami dyrektor SOSW w Lipkach Wielkic
19
TŁUSTY CZWARTEK
Jeśli po Tłustym Czwartku krew z powrotem powędrowała do mózgu- kolejna partia informacji na temat słodkości. Ośrodek nie pozostaje w tyle...
W tłusty czwartek nie mogło zabraknąć domowych pysznych pączków. Wszyscy kucharze z klasy II spisali się na medal. Mistrzynią pączków została Emilia Starzyk.
WARSZTATY
Dzisiaj w sali wiejskiej w Lipkach Wielkich odbyły się warsztaty zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Santoku. W warsztatach udział wzięli uczniowie klasy 7B i 2 sspp. Podczas warsztatów uczniowie szyli ekologiczne torby na zakupy oraz woreczki na owoce. Można bylo również ozdabiać butelki i słoiki techniką decupace. Dziewczęta pod kierunkiem muzyka doskonaliły swoje umiejętności wokalne.Uczestnicy zostali poczęstowani gorącym kapuśniakiem, wykwintnymi kanapkami oraz ciastem. Atmosfera warsztatów była wyśmienita. Dziękujemy za zaproszenie. Jadwiga Celejewska i Barbara Mąkosza
WIKI I JEJ SEKRET
Moi Kochani- spieszę złożyć kolejną relację z Waszych działań. A nudy nie ma, oj nie :)
5W ramach treningu umiejętności społecznych- mimo "słabej lutowej pogody"- uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Gorzowa Wlkp. Oglądali film ,,Wiki i jej sekret" w kinie ,,Helios". Odwiedzili również pracownię ceramiczną i dowiedzieli się, w jaki sposób można wyrabiać różne naczynia i przedmioty z gliny. Dużym zainteresowaniem cieszył się piec do wypalania i koła garncarskie. Ostatnim punktem programu była niespodzianka w postaci wizyty w ,,Cafe Coś Tam". W kawiarence grupa smakowała gorącą czekoladę Po drodze na dworzec autobusowy uczniowie przechodzili przez mostek w Parku Wiosny Ludów, na którym mogli zobaczyć kłódki z inicjałami osób zakochanych. A walentynki tuż, tuż. Mimo deszczowej pogody wszyscy wrócili do Ośrodka w dobrym nastroju.
LIST DO RODZICÓW...
Dzień dobry wszystkim- w związku z tym, że bycie RODZICEM może stanowić duże wyzwanie, dlatego wraz z Dyrekcją Ośrodka i kadrą pedagogiczno- terapeutyczną chcemy zaproponować wszystkim rodzicom i opiekunom wychowanków z naszego Ośrodka pomoc w codziennych trudach rodzicielstwa i w odnalezieniu wielu radości z tego samego powodu- bycia RODZICEM.
MAŁE JASEŁKA
Wyjątkowy czas, wyjątkowi uczestnicy, wyjątkowa relacja... bądźcie z nami, tak jak my chcemy być obecni w Waszym życiu
MIKOŁAJKI
Ho ho ho- "czy sa tu jakieś grzeczne dzieci ? (Bez względu na wiek, rzecz jasna ) "
Nie ma wątpliwości, że Mikołaj odwiedził dzisiaj Alana i Kamila z klasy III ZET i zajrzał do sekretariatu...
Pradawna tradycja mówi, że kiedy imieniny Mikołaja wypadają w poniedziałek, świętować należy cały tydzień...
ZIELONA GÓRA - OCHLA
Dzisiaj o kolejnej wycieczce- tym razem- Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli, które powstało w 1982 roku, ale jego historia sięga lat 60. XX w. W roku 1960 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze utworzono dział etnograficzny i rozpoczęto zbieranie materialnych zabytków kultury ludowej.
ANDRZEJKI
Mimo, iż Andrzej może świętować swoje imieniny aż 23 razy w roku, to najpopularniejszą datą bez wątpienia jest 30 listopada. Nie inaczej było w naszym Ośrodku- za sprawą pani Oli Hajdukowicz na twarzach uczniów i nauczycieli pojawiły się promienne uśmiechy. Ciekawe, co sobie wywróżyli...
DZIEŃ DOBRY POLSKO!
Dzień dobry Polsko! Piąteczek, sobotunia i niedzielka- wypoczynku i błogiego lenistwa czas!
Ale w naszym Ośrodku nawet relaks jest aktywny :)
Do siedziby Słowian udali się uczniowie pod opieką p. Danusi Gajtupen, Zbyszka Przepiórki oraz Pawła Leciejewskiego.
Krótka opowieść w kilku zdjęciach o próbie pokojowego przejęcia tronu Bolesława Chrobrego, oswajaniu gołębi i zwiedzaniu, zwiedzaniu, zwiedzaniu...
CIĄGLE DZIEJE SIĘ COŚ
Dziś w Spichlerzu gościliśmy dzieci i opiekunów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Lipek Wielkich SOSW Lipki Wielkie Dzieci uczestniczyły w warsztatach mydlarskich, które przeprowadziła Katarzyna Campbell.
NASI UCZNIOWIE W OBIEKTYWIE, ACZ NIEOBIEKTYWNIE WYJĄTKOWI.
Pamiętamy
Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe obchodzone w Polsce 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.
Narodowe Święto Niepodległości w Lipkach Wielkich
W Lipkach Wielkich 11 listopada przyszedł trochę szybciej. Już 9 listopada uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. A do wspólnego świętowania zaprosili innych. Było muzycznie, tanecznie i sportowo. Przyjechali uczniowie z Gorzowa, była też młodzież z sąsiedniej szkoły i dzieci z przedszkola.Jak zawsze impreza została przygotowana śpiewająco, a repertuar był bardzo bogaty. O Polsce opowiadały przygotowane przez uczniów wiersze, krótkie scenki i tańce. Wszystko po to, żeby jak najciekawiej przekazać to, czym jest niepodległość i jak o nią przed ponad stu laty walczono.
II Jesienny Turniej Siatkówki - trójek mieszanych
W dniu 4 października 2021r. na Hali przy SOSW w Lipkach Wielkich został rozegrany "II Jesienny Turniej Siatkówki - trójek mieszanych". Udział w zawodach wzięło 5 zespołów. Zawodnicy wykazali się niemałymi umiejętnościami siatkarskimi i pomimo zaciekłej rywalizacji wykazali się dużą kulturą osobistą i stosowali w grze zasady Fair Play. Po ponad czterogodzinnych rozgrywkach zwyciężyła drużyna "Żółtki", reprezentowana przez Macieja Szkodę, Emilię Domańską oraz Damiana Starzyka, drugie miejsce zajęła drużyna "Ziomki" w skład drużyny wchodzili uczniowie: Szymon Ostrowski, Małgorzata Wojnarska i Gracjan Czerniecki natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna "Polska" zawodnicy: Piotr Rybacki, Emilia Starzyk, Wiktoria Maksymowicz.
14 pażdziernika Dzień Eduakcji Narodowej
Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
Sukcesy nie tylko wśród uczniów
W dniach 10-12.09.2021 r. w Częstochowie odbyły się zawody pływackie osób niepełnosprawnych - Olimpiada RAZEM 2021 w ramach IX Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów Osób Niepełnosprawnych, w ramach trzeciej rundy parapływackiego GRAND PRIX Polski 2021. W zawodach wzięło udział ok. 100 pływaków z całej Polski. Najlepsi pływacy z poszczególnych klas pływackich otrzymali medale. Pani Danuta Gajtupen w kategorii klasy 1-5 wywalczyła srebrny medal.
Partnerzy
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Niedziela 27.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 117469