Aktualności
PARK GRZYBOWY
,Byliśmy wczoraj w dwóch atrakcyjnych miejscach, gdzie mogliśmy pożytecznie i przyjemnie spędzić czas, poznając się bardziej, integrująci doświadczając nowych rzeczy, a przede wszystkim zdobywając praktyczną wiedzę i umiejętności. :)1. Park Grzybowy w Piłceto pierwsze w Polsce tematyczne miejsce poświęcone grzybom. Znajduje się tutaj ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, przy której umiejscowione są wielkie modele grzybów jadalnych i trujących. Poza tym można tu znaleźć wybrane gatunki zwierząt leśnych.2. Maryliński Świat Ryb -w tym miejscu można dowiedzieć się, jakie ryby słodkowodne można znaleźć w polskich jeziorach, spacerując wokół małego,ale bardzo urokliwego jeziorka.Zapraszamydo fotorelacji :)"
ROWEROWO NA WYCHOWANIU FIZYCZNYM
Klasa V a wraz z panem Adamem Bednarkiem skorzystali z ostatnich słonecznych dni na lekcjach wychowania fizycznego,by doskonalić umiejętność jazdy rowerem. Oczywiście, wszystko pod czujnym okiem pana ,,wuefisty" :)
DZIEŃ ZIEMNIAKA
21 września świętowaliśmy pysznie. Zapraszamydo fotorelacji z Dnia Ziemniaka:) Organizatorzy zadbali o mnóstwo atrakcji, dzięki którym cała społeczność Ośrodka bardzo aktywnie spędziła czas. Każdy znalazł coś dla siebie. Były ciekawostki, zagadki, puzzle, niekonwencjonalne konkurencje i zajęcia kreatywne związane, oczywiście, z ziemniakami!:) Dziękujemy pani Kamili Cierach, pani Monice Siwińskiej, pani Kindze Lewandowskiej i panu Adamowi Bednarkowi za zorganizowanie takiego świetnego dnia! Osobne podziękowania należą się naszym paniom kucharkom, które przygotowały pyszną sałatkę ziemniaczaną!
"SPRZĄTANIE ŚWIATA " TURA NR 2
Kolejna akcja ,,Sprzątania świata" wspartaprzez naszych uczniówz SOSW w Lipkach Wielkich odbyła się we wtorek - 3.10. Tym razem w ramach już 30. Ogólnopolskiej Inicjatywy Fundacji ,,Nasza Ziemia" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki wzięliśmy udział w tym przedsięwzięciu. Koordynatorem szkolnej akcji był pan Paweł Leciejewski. Podziękowania należą się klasom SP, SBI st. Ogrodniczymoraz SSPP wrazz nauczycielami biorącymi udział w sprzątaniu naszego szkolnego parku. :)
JESIEN JEST JUŻ Z NAMI...
A my cieszymy się ciepłymi jesiennymi dniami .Wczoraj po południu wychowawcy grup: pani Agnieszka Szpila i pan Krzysztof Celejewski zorganizowali rowerowe zajęcia dla uczniów naszego Ośrodka. Uśmiech na twarzach wychowanków mówi sam za siebie :)
15
JUBILEUSZ 60-LECIA
Projekt i wykonanie Marta Rogin
GRZYBOBRANIE...
1 Grupa Wychowawcza pod opieką pana Marka Kwaśniewskiego była dzisiaj w lesie, żeby sprawdzić, co ,,we mchu piszczy". To był uzasadniony rekonesans w ramach przygotowań do Dnia Podgrzybka. Grupa spisała sięna medal!Zebrała pół siatki zdrowych jadalnych grzybów w tym: borowiki szlachetne, koźlarze, koźlarze babki, kurkii podgrzybki. Wszyscy, oczywiście,w doskonałych humorach wrócili do Ośrodka.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
15 września br. nasza Szkoła dołączyła do 30 finału Akcji ,,Sprzątanie Świata". Wszyscy uczniowie otrzymali worki, rękawiczki i wyruszyli rozprawić sięze śmieciami. W ciągu niespełna dwóch godzin udało nam się posprzątać teren wokół Ośrodka, a także przyległy park. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Organizator akcji: Jadwiga Celejewska
URODZINY ALANA!
15 września Alan skończył 11 lat! Wszystkiego najlepszego!!! Z tej okazji uczniowie kilku klas SP przygotowali naszemu uczniowi niespodzianki i złożyli życzenia urodzinowe :)
TALENCIAKI
Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele, Przyjaciele, oraz Sympatycy SOSW! Już po raz kolejny zapraszamy i zachęcamy Was do wzięcia udziałuw drugiej edycji akcji Lidla- "Szkoły pełne talentów". Od września można, przy okazji zakupów w sklepach Lidla, zbierać Talenciaki i przekazać je na rzecz naszego Ośrodka. Warunkiem otrzymania Talenciaka jest umieszczenie w koszyku zakupów przynajmniej jednego warzywa lub owocu.Mamy nadzieję, że wzorem ubiegłego roku, dzięki Państwa zaangażowaniu, uda nam się pozyskać pomoce naukowe, sprzęt sportowy i elektroniczny. Nagród są dziesiątki: zaczynając od piłek, a kończąc na zaawansowanym sprzęcie multimedialnym. Jak przekazać Talenciaki? Uzyskanego TALENCIAKA w sklepie oddać wychowawcy klasy lub zeskanować kod QR z TALENCIAKA na Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lipkach Wielkich. Akcja trwa od 01.09do 17.12.2023 r.
U NAS JEST PO PROSTU PYSZNIE!!!
Wiecie, jak u nas jest? U nas jest po prostu PYSZNIE! Na dobry początek roku szkolnego klasy I-III SSPP przygotowały deserki mini :)
8
PIESZY RAJD
W tym roku szkolnym obchodzimy Jubileusz 60-lecia. Podejmujemy szereg zadań, aby promować naszą Szkołę.W ramach obchodów Jubileuszu postanowiliśmy bardziej poznać najbliższą okolicę. Nasza Szkoła mieści się w spokojnej wsi Lipki Wielkie, niedaleko przepięknej Puszczy Noteckiej.Od kilku latna pożegnanie lata organizujemy piesze rajdy, które umożliwiają nam zwiedzanie okolicy. W tym roku wyruszyliśmy do Jezierc, tajemniczego miejsca w środku Puszczy Noteckiej. Tam mieści się mały, zabytkowy Pałacyk Myśliwski. W IV Rajdzie ,,Pożegnanie lata'' udział wzięła cała społeczność szkolna. Trasa nie była trudna, ale upał nam doskwierał. Na miejscu czekali na nas leśnicy, którzy przygotowali nam grilla. Zjedliśmy upieczone kiełbaski z bułeczkamii konserwowymi ogóreczkami. Pan leśniczy opowiedzial nam historię Domku Myśliwskiego i wiele ciekawosteko zwierzętach mieszkającychw okolicznych lasach.Łączn
NARODOWE CZYTANIE
Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej , w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie zapoczątkowana w 2012.Również i w naszym Ośrodku czytaliśmy RAZEM.W tym roku- Nad Niemnem. Jest to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Chwalono m.in. sprawne połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi i przemyślaną kompozycję całości. Nad Niemnem cieszyło się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników. W Drugiej Rzeczypospolitej powieścią zainteresowało się kino. Ekranizację książki ukończono w 1939 roku, ale obraz zaginął w czasi
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Kochani! Ruszyliśmy! W uroczystej inauguracji roku szkolnego wzięli udział: Starosta Powiatu Gorzowskiego Pani Magdalena Pędziwiatr, Agnieszka Beszczyńska Prezes Fundacji Rozwoju Efektywnej Edukacji oraz Pan Bogumił Wielkoszewski Prezes zakładu pracy chronionej Poziom sp. z o.o. i fundator wyposażenia pracowni dla najmłodszych wychowanków SOSW. Oby ten nowy rok był dla nas- cudnych wychowanków, ich rodziców oraz wszystkich pracowników SOSW czasem ciekawym, pełnym nowych doświadczeń i milusińskiej rutyny .
3. Kamila Skolimowska
Piękna postać. Piękna dziewczyna. Piękny człowiek - Kamila Skolimowska. Wzór do naśladowania dla młodych ludzi
-
Kamila Skolimowska urodziła się 4 listopada 1982 roku w Warszawie. Wychowywała się w sportowej rodzinie. Jej mama, Teresa Skolimowska uprawiała rzut dyskiem. Tata to Robert Skolimowski-wielokrotny mistrz Polski, medalista mistrzostw świata i Europy w podnoszeniu ciężarów. Brat Kamili, Robert, również uprawiał sport - rzucał dyskiem i pchał kulą.
-
2. Leon Mazur
Leon Mazur
(ur. 10.04.1940 r. – zm. 16.09.2011 r.)
Tu, w naszej małej ojczyźnie, w Lipkach Wielkich, w gminie Santok, w powiecie gorzowskim mieliśmy i mamy wyjątkowe osoby, z których mieszkańcy wsi są bardzo dumni i które są dla nich autorytetami.
Jedną z nich jest niezapomniany, często wspominany przez społeczność lokalną były dyrektor SOSW w Lipkach Wielkich śp. Leon Mazur.
W 1963 r. jako absolwent Studium Nauczycielskiego w Gorzowie Wlkp. podjął pracę wychowawcy w ówczesnym Państwowym Zakładzie Wychowawczym w Lipkach Wielkich. W latach 1969-1973 pełnił w nim funkcję zastępcy dyrektora. W 1973 r. po zmianie charakteru oświatowego placówki na Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lipkach Wielkich, został powołany na stanowisko dyrektora tej instytucji. Funkcję dyrektora
Ośrodka pełnił nieprzerwanie przez 34 lata, do końca 2007 roku, kiedy to przeszedł na zasłużoną emeryturę.
W tr
CZAS NA WYBÓR PATRONA SZKOŁY
Słońce dodaje energii, więc działamy i- wybieramy patrona szkoły. Patron szkoły wyznacza kierunek działań dydaktyczno-wychowawczych, jest filarem wokół którego buduje się program wychowawczy szkoły. Drogą głosowania w naszej szkole wybraliśmy trzy propozycje godne tytułu- Patron Szkoły.
1. Olimpiady Specjalne
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Sobota 19.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 94048