Aktualności
LUBUSKI URZAD WOJEWÓDZKI
"Najważniejsze jest to, abyśmy naszym dzieciom stworzyli w szkołach warunki, które pozwolą im się rozwijać jak najpełniej i jak najlepiej – mówiła Izabela Ziętka Wiceminister Ministerstwo Edukacji Narodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Lipkach Wielkich. Wizytę w województwie lubuskim zdominowały m.in. rozmowy o nowoczesnej i przyjaznej edukacji dostosowanej do indywidualnych potrzeb dzieci i młodzieży. Witajcie w naszej bajce! – mówiły dzisiaj dzieci podczas wystąpienia - Chciałbym, by przygoda, jeśli chodzi o edukację po 15 października ub.r. wyglądała jak piękna bajka: z pięknym zakończeniem i treścią. A piękna ona będzie wtedy, kiedy będziemy wsłuchiwali się w głos środowiska fachowców, pedagogów i tych, którzy się na tym znają. (…) Mam nadzieję, że Państwo zobaczycie zupełnie nową jakość, jeśli chodzi o kształcenie – mówił Marek Cebula, Wojewoda Lubuski nawiązując d
NEUROROŻNOŚĆ - KOLEJNE WPISY.
pani Starosta Agnieszka Chudziak
"Jestem neuro i atypowy nie mieszczę się w szufladach umykam klasyfikacji jak drożdżowe ciasto z miski nie da się łatwo mnie urobić (…)" Pozostaję pod ogromnym wrażeniem wczorajszej konferencji „Neuroróżnorodność-bogactwo odmienności” w SOSW Lipki Wielkie. Przybliżając świat osób neuroróżnorodnych, znajdujemy pokłady niewykorzystanego potencjału, stwarzając im warunki do optymalnego rozwoju i godnego życia w społeczeństwie. Wspaniałe, bardzo efektywne spotkanie z prof. Magdaleną Szpunar, jestem przekonana, że przyniesie nam wiele korzyści. Janina Grzecznowska -brawo!"
NEURORÓZNORODNOŚĆ CD.
Nie może zabraknąć na naszej stronie wypowiedzi o wczorajszym wydarzeniu samej prelegentki wykładu związanego z neuroróżnorodnością - pani prof. UŚ dr hab. Magdaleny Szpunar. :)
Pani Magdalena Szpunar:
"Piękna konferencja o neuroróżnorodności w SOSW w Lipkach Wielkich, którą miałam przyjemność otworzyć swoim wykładem "Neuroróżnorodność. Bogactwo odmienności". Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa i przesympatyczne rozmowy kuluarowe"
NEURORÓŻNORODNOŚĆ. BOGACTWO ODMIENNOŚCI.
Wiele ostatnio dzieje się w naszym Ośrodku. Oto relacja jednej z uczestniczek wczorajszego wydarzenia, a wkrótce fotorelacja i więcej szczegółów."
Pani Sylwia Dobrzyńska:
"Miałam dziś okazję uczestniczyć w konferencji dotyczącej neuroróżnorodności zorganizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lipkach Wielkich. W spotkaniu m. in. wzięli udział przedstawiciele ministerstwa, województwa, kuratorium, władz samorządowych, środowiska nauczycielskiego. Z uwagi na moje pedagogiczne i terapeutyczne wykształcenie, temat neuroróżnorodnosci jest mi bliski i całym sercem wspieram wszelkie działania na rzecz osób, które nie mieszczą się w przyjętych "normach". Cudowna i bardzo kompetentna osoba, pani prof. Magdalena Szpunar w bardzo wyrazisty, a zarazem lekki sposób podczas swojego wykładu poddawała pod wątpliwość definicje "normy", zwracając uwagę, że odmienność jest bogactwem. Ob
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
W czasie ferii to też jest wazne!
TŁUSTY CZWARTEK
Dzisiaj tłusty czwartek, więc już wczoraj I grupa wychowawcza pod okiem p. Małgorzaty zabrała się za robienie pączków, żeby dzisiaj świętować koniec karnawału. Prawda, że wyglądają jak prawdziwe? Tych także nie zabrakło! P. Monika razem z uczniem SSPP - Piotrem odwiedzili każdą klasę i częstowali pączkami z lukrem, czekoladą i cukrem pudrem. To zdecydowanie tłusta uczta! Trzeba nam jeszcze zaglądnąć do pracowni kulinarnej, bo właśnie tam sporo się działo z powodu ,,tłustego zamieszania" Dobrze, że p. Kamila czuwała nad wszystkim.
TOMATIS!
Podczas dzisiejszej sesji audio-psycho-fonologii wg A.Tomatisa pełen relaks. Niektórzy nawet "ucięli" sobie drzemkę!
SZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
26 stycznia br. w naszym Ośrodku odbył się coroczny Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez p. Aleksandrę Górską i p. Janusza Pęcherzewskiego. Chętnych uczniów nie brakowało! Szkolni artyści zaprezentowali się w dwóch kategoriach: solo i zespołowo. Widownia również dopisała, a co najważniejsze - stanęła na wysokości zadania, wspólnie śpiewając kolędy z uczestnikami przeglądu. Dzięki temu zapanowała przyjazna atmosfera integracji i jedności całej społeczności Ośrodka. Każdy uczestnik przeglądu otrzymał drobny upominek i pamiątkowy dyplom.
GRALIŚMY RAZEM
Graliśmy w Lipkach z Orkiestrą świątecznej pomocy. Organizator Radny Mariusz Spiewanek, OSP, KGW, Sołtys Lipek.
3
NEURORÓŻNORODNOŚĆ
Przed nami ważne wydarzenie. Już wkrótce do naszego Ośrodka zagości Osoba, która napisała ten niezwykły liryk.
KARNAWAŁ
Od wtorku w grpach wychowawczych atmosfera karnawału trwa!
16
Z WIZYTĄ U SOWY!
We wtorek 23 stycznia 2024 roku nasza młodzież wraz z nauczycielami: Moniką Siwińską, Kamilą Cierach i Adamem Bednarkiem wybrali się autobusem do Miejskiego Centrum Kultury „Sowa” w Gorzowie Wielkopolskim. To miejsce dla miłośników nauki oraz dla tych, co lubią główkować. Zwiedzając obiekt, uczestnicy wycieczki mogli nie tylko oglądać, ale także wszystko dotknąć, zbadać oraz przeprowadzić eksperymenty na poszczególnych stanowiskach badawczych. Fascynująca nauka i przednia zabawa!!! Jeszcze tu wrócimy!
WARSZTATY PIERNIKOWE
Trochę z grudniowych kulis pracowni kulinarnej, których wcześniej nie zdążyliśmy ujawnić :) Warsztaty piernikowe stały się już tradycją w naszym Ośrodku. Każda klasa brała udział w pieczeniu i dekorowaniu pierników. Odbiły się one także szerokim echem w środowisku lokalnym. Z ogromną przyjemnością gościliśmy podopiecznych świetlicy podwórkowej Lipkowianka prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Santok ,,Pomocna Dłoń" oraz uczniów klasy trzeciej i czwartej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipkach Wielkich. Zaproszeni na warsztaty goście pod opieką pani Ewy Czech oraz pań Małgorzaty Różańskiej i Doroty Dębskiej uczestniczyli w cyklu warsztatów piernikowych prowadzonych przez panią Kamilę Cierach i panią Monikę Siwińską. Wszyscy uczniowie najpierw poznali legendę o pochodzeniu pierników, poznali składniki korzenne, z których przygotowywana jest popularna przyprawa do pierników o
TERAPIA AUDIO-PSYCHO-FONOLOGICZNA
Ruszamy z sesjami terapii audio-psycho-fonologicznymi wg A.Tomatisa. Po przeprowadzonych badaniach wstępnych dziś uczniowie kl. 3. (gr. I) rozpoczęli terapię.60 minut słuchania bez możliwości rozmów to wielkie wyzwanie.Dali radę! Podczas sesji terapeutycznej dzieci mogą rysować, malować, układać puzzlelub relaksować się, leżąc na pluszakach.Na efekty trzeba poczekać, bo terapia potrwa do końca roku szkolnego.
I MY POMAGAMY
Nasi uczniowie pragną pomóc bezdomnym zwierzakom. Prosimy rodziców/opiekunówo pomoc w realizacji naszych działań
WIGILIA 2023
Wśród wielu grudniowych zwyczajów panujących w naszym Ośrodku są takie szczególne...
43
ZAJĘCIA W ECO-PRACOWNI
Zajęcia w ekopracowni OZE w naszym Ośrodku ruszyły pełną parą! Już przy uroczystym otwarciu klasy 15 grudnia br. Pani Jadwiga Celejewska wprowadziła i zapoznała uczniów z tematycznymi zasobami edukacyjnymi ekopracowni, między innymi działaniem mikroskopu cyfrowego, zestawami do wykrywania i badania białek, skrobi, cukrów, zestawami doświadczalnymi dotyczącymi biodegradacji, walizką ekobadacza.
Z KRONIKI SEKCJI OLIMPIAD SPECJALNYCH "HURAGAN"
I jeszcze kronika sekcji Olimpiad Specjalnych "Huragan" Lipki Wielkie.Jak doskonalili swoje umiejętności sportowe. Zajęcia dofinansowanoze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
1
"HURAGAN"
Ponieważ za chwilę skończy się rok kalendarzowy - w atmosferze przedświątecznej - ważne podsumowanie.W 2023r. Uczniowie SOSW w ramach sekcji Olimpiad Specjalnych "Huragan" Lipki Wielkie doskonalili swoje umiejętności sportowe. Zajęcia dofinansowanoze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 92294