Aktualności
W NASZYM OŚRODKU PRACA WRE...
21Tymczasem nasi ogrodnicy zakończyli prace związane z przygotowaniem ziemi do wiosennych nasadzeń, zagrabili liście i aktywnie czekają na grudniowe odśnieżanie. Na październikowych warsztatach klasowych wykonali dekoracje, które przyozdobiły groby osób związanych z Ośrodkiem. W listopadzie byli bardzo pomocni przy ozdabianiu i upiększaniu sali muzycznej z okazji Święta Niepodległości i kampanii ,,Dzieciństwo bez przemocy". Obecnie przygotowują się do mikołajek, aby ofiarować małe podarunki dla każdego ucznia w naszym Ośrodku. Te urocze prezenty powstają z pomocą każdej osoby, która zawita w klasie ogrodników. Jasełka też tuż tuż, więc ogrodnicy wykonali żłóbek Jezusa. Przy okazji dziękujemy Wiktorowi i jego rodzicom za słomę, niezbędny element symbolicznego żłóbka. Jeszcze przed przerwą świąteczną mnóstwo wyzwań, ale o nich w najbliższym czasie. Wszystkie działania inspirowane są przez
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
W poniedziałek, 2 grudnia 2024 r., nasi uczniowie udali się do WiMBP na cykliczne spotkanie organizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Ksiażki. Tym razem tematem naszego spotkania była “Mariolka - zwariowana powieść dla nastolatek” Katrzyny Dembskiej, której wysłuchaliśmy podczas zajęć w naszym Ośrodku. Oprócz dyskusji na temat lektury pani Beata - prowadzaca DKK - przygotowała ciekawe quizy na temat uczuć i miłości. Amelia poradziła sobie wyśmienicie z zagadkami i została ekspertką do spraw uczuć :) Jak zwykle podczas spotkania piliśmy pyszną herbatę i jedliśmy czekoladowe pierniczki. Następne spotkanie już w styczniu!
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ
Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych uczniów do udziału w konkursie na najpiękniejsza kartkę bożonarodzeniową. Technika wykonania pracy jest dowolna. Na gotowe kartki czekamy najpóźniej do 9 grudnia - tego dnia o godzinie 13.00 komisja konkursowa wyłoni zwycięzcę. Każdy może przygotować dowolną liczbę kartek świątecznych. Gotowe prace prosimy przekazywać organizatorkom konkursu - pani Annie Sierpińskiej i pani Ewie Piniewskiej. W galerii można podziwiać już przygotowane przepiękne kartki.
ĆWICZENIA Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY
16Wspólnie z Druhami z OSP KSRG Lipki Wielkie w czasie ćwiczeń udzielenia I pomocy przedmedycznej dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lipkach Wielkich. Dziękujemy Druhom Konradowi Mazurkiewiczowi i Krzysztofowi Miszczykowi za przeprowadzenie interesującego szkolenia.
WARSZTAT KULINARNY Z DAWIDEM SZKUDLARKIEM INAUGURUJĄCY WSPÓŁPRACĘ Z ZESPOŁEM SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH W GORZOWIE WLKP.
20Dzisiaj w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty kulinarne. Tym wydarzeniem zainaugurowaliśmy współpracę z Zespołem Szkół Gastronomicznych z Gorzowa Wlkp. Warsztaty te były tym bardziej znaczące, iż poprowadził je sam Dawid Szkudlarek, zwycięzca 6. edycji programu Top Chef, wspónie z paniami Moniką Siwińską oraz Kamilą Cierach. To był prawdziwy zaszczyt móc szkolić się pod okiem takiego mistrza. Motywem przewodnim były pierniczki. Nasi goście, uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomicznych z Gorzowa Wlkp., wspólnie z uczniami Szkoły Branżowej w Lipkach Wielkich zagniatali, wypiekali i dekorowali pierniczki. Było pracowicie, ale jednocześnie bardzo przyjemnie. To niecodzienne spotkanie integracyjne między uczniami dwóch różnych placówek wpłynęło nie tylko na jakość, ale również na efektywność wspólnej pracy.
MIĘDZYPOKOLENIOWY WARSZTAT FLORYSTYCZNY
5Grudzień to piękny czas wspólnych przygotowań do świąt. Pracownicy oraz uczniowie SOSW Lipki Wielkie, a także członkinie Koła Gospodyń Wiejskich "Lipkowianki" wzięli udział w warsztacie florystycznym, prowadzonym przez panią dyrektor Janinę Grzecznowską. W atmosferze zbliżających się świąt uczestnicy warsztatów mieli okazję wypróbować różne techniki rękodzielnicze i wykonali piękne stroiki bożonarodzeniowe. Niektóre z nich można będzie zakupić na kiermaszu świątecznym, który odbędzie się 15. 12.2024 r. w sali wiejskiej w Lipkach Wielkich. Wydarzenia takie jak te świadczą o tym, że przedstawiciele kilku pokoleń mogą wspołpracować razem i wzajemnie inspirować się.
WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK "KADPOL" W GNIEŹNIE
69Jak wygląda produkcja bombek mogliśmy dowiedzieć się podczas wycieczki do fabryki bombek w Gnieźnie, która odbyła się 28 listopada. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie fabryki KADPOL, ktora jest najstarszą i największą w Gnieźnie. Nasze zwiedzanie obejmowało cztery etapy.
ETAP I Dmuchanie szkła. W dziale „dmuchalnia” zobaczylismy jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe.
ETAP II Srebrzenie
„Srebrzalnia” pokaże jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji.
ETAP III Lakiernia
Następnym etapem było zwiedzanie lakierni gdzie bombki choinkowe nabierają różnorakich kolorów. W „lakierni” podpatrzyliśmy jak kulki nabierają pięknych barw i przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki farby, które nadają im
ANDRZEJKI
2W środę 27.11.2024 r. w grupach wychowawczych odbyły się wyjątkowe andrzejki, pełne zabaw i tradycji. Uczniowie wzięli udział w wielu wesołych wróżbach, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Można było zobaczyć lanie wosku, wróżby z butami, także sprawdzić co przyszłość ma do powiedzenia, uczestnicząc w kręceniu kołem fortuny. Wielkim powodzeniem cieszyły się zabawy i konkursy sprawnościowe ,,taniec z balonem" czy ,,zadania do rozwiązania". W trakcie imprezy nie zabrakło również tańców, śmiechu i świetnej zabawy. Andrzejki były doskonałą okazją do integracji i wspólnego świętowania.
SPOTKANIE Z KATARZYNĄ LUBNAUER
W dniu 28 listopada, w sali Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, miało miejsce spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli z województwa lubuskiego z Sekretarz Stanu, Katrzyną Lubnauer. Poruszono wiele wątków związanych m.in. z reformą edukacji. Nie zabrakło również Dyrektor naszej placówki, Pani Dyrektor Janiny Grzecznowskiej.
ZBIÓRKA KSIĄŻEK DO NASZEJ ŚWIETLICY
Zaczynamy akcję zbierania książek do świetlicy SOSW w Lipkach Wielkich. Z radością przyjmiemy książki dla dzieci i młodzieży oraz o tematyce edukacyjnej.
Nie musisz wyrzucać książki, której już nie czytasz - przekaż ją dalej.
ŚWIECIMY NA CZERWONO w ramach kampanii "DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY"
2019.11.2024 r. godz.17.00 - to data podsumowania Ogólnopolskiej Kampanii ,,Dzieciństwo bez Przemocy", do której włączyła się również nasza Placówka. Budynek SOSW został podświetlony na czerwono, aby podkreślić wagę problemu dotyczącego przemocy. Do tej akcji współorganizowanej z Gminną Komisją ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Santoku dołączyły jednostki OSP z terenu Gminy Santok :
SPOTKANIE Z WOJSKIEM
3W ostatnim czasie często odwiedzają nas żołnierze....
Tym razem gościliśmy w naszym Ośrodku żołnierzy 35. Skwierzyńskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Żołnierze, którzy do nas przybyli przeprowadzili zajęcia z cyklu "Edukacja z Wojskiem". Doskonaliliśmy umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy, zapoznaliśmy się ze specyfiką służby wojskowej w wojskach rakietowych oraz mieliśmy okazję posłuchać bardzo ciekawych wspomnień i opowieści z różnych misji, w których nasi goście uczestniczyli.
SPOTKANIE W OSP W LIPKACH WIELKICH
4Dnia 14.11.24 r. grupy wychowawcze miały przyjemność odwiedzić OSP w Lipkach Wielkich. Podczas spotkania wychowankowie zapoznali się bliżej z zawodem strażaka. SOSW bardzo mocno dziękuje za poświęcony czas naszym lokalnym bohaterom.
BIBLIOTERAPIA CUDOWNA NA JESIENNE WIECZORY
2W grupach wychowawczych odbywają się zajęcia z biblioterapii w zaprzyjaźnionej bibliotece w Lipkach Wielkich. Dzięki wypożyczonym książkom jesienne wieczory nie są już takie ponure...
Tym razem wychowankowie zapoznali się ze skutecznymi metodami poprawy samopoczucia oraz umiejętnościami terapii dialektyczno - behawioralnej. Magiczne zajęcia z biblioterapii połączone z formą relaksacji pozwalają na odpoczynek połączony z edukacją.
PIĘKNE PODSUMOWANIE KAMPANII "DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY"
21W naszym Ośrodku 13 listopada br. odbyło się podsumowanie kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY”, której celem jest uwrażliwienie całej społeczności na problem przemocy wobec dzieci, zwiększenie wiedzy na ten temat oraz kształcenie umiejętności unikania zagrożeń, szukania pomocy czy reagowania na przemoc. Uroczystość swoją obecnością uświetnili znamienici goście: Kurator Lubuski Mariusz Biniewski, Radny Powiatu Gorzowskiego Mariusz Śpiewanek, Aspirant Marta Dyrda-Dudka, Dzielnicowy Marcin Kopacz, Anita Ralcewicz z synem, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Magdalena Madejczyk, Dyrektor PCPR Adriana Tutak, Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej Sylwia Tchorzelewska, Kierownik OPS Anita Łukowiak, Kierownik ŚDS Jowita Leszkiewicz, Seniorzy Janina i Bogdan Klimaszewscy. Wszystkich obecnych przywitał gospodarz wydarzenia Dyrektor SOSW Janina Grzecznowska.
KAMPANIA "DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY"
7Kurator blisko ludzi. Nowe perspektywy.
Lubuski Kurator Oświaty Mariusz Biniewski wziął udział w podsumowaniu kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY” w SOSW w Lipkach Wielkich. Celem kampanii jest uwrażliwienie całej społeczności na problem przemocy wobec dzieci, zwiększenie wiedzy na ten temat oraz kształcenie umiejętności unikania zagrożeń, szukania pomocy czy reagowania na przemoc. Podczas uroczystego podsumowania kampanii pani psycholog Tetiana Frocklage zaprezentowała sprawozdanie z podjętych działań, a uczniowie przedstawili tematyczne piosenki i odegrali scenki obrazujące właściwy sposób zachowania wobec przemocy stosowanej w różnych sytuacjach życiowych. Lubuski Kurator Oświaty w obecności przedstawicieli służb mundurowych pogratulował uczniomi wręczył nagrody reprezentantom klas biorących udział w konkursie plastycznym ,,Dzieciństwo bez przemocy”. Podsumowanie uroczystości stanowi
OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI CD...
4812 listopad to kolejny dzień będący kontynuacją świętowania przez społeczność SOSW radosnego Święta odzyskania Niepodległości. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni i piosenki patriotyczne. Mieliśmy także zaszczyt gościć wśród nas weterana, młodszego chorążego Janusza Bogdana, którego opowieści i pamiątki, które ze sobą do nas przywiózł zrobiły na nas wielkie wrażenie. W uroczystościach uczestniczył także przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz "weterani" (emeryci) naszego Ośrodka....
OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI
W piątek 8 listopada rozpoczęliśmy nasze, szkolne obchody Dnia Niepodległości. Dokładnie o 11.11 odśpiewaliśmy Hymn Narodowy i wciągnęliśmy uroczyście flagę na maszt. Fabian Ludwiczk, nasz uczeń, przedstawił krótki rys historyczny Dnia Niepodległości. Przed nami kolejne dni świętowania...
Ogólnopolska kampania "DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY"
138 października Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dołączył się do Ogólnopolskiej Kampanii „DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY”, którą rozpoczęły Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajowa Koalicja na Rzecz Ochrony Dzieci.
Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu.
WYCIECZKA EDUKACYJNA
38W dniu 5.11.2024 r. klasy I SPP i I-II Szkoły Branżowej "Kucharz" wybrały się na wycieczkę do Gorzowa Wielkopolskiego. Podczas wyjazdu, dzięki uprzejmości Dyrektor Magdaleny Łabuzy zwiedziliśmy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Mieliśmy okazję zobaczyć nowoczesne pracownie oraz warsztaty dotyczące takich kierunków zawodowych jak: budownictwo, mechanika samochodowa czy aranżacja wnętrz. Następnie doświadczaliśmy i eksperymentowaliśmy w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności - SOWA.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 92299