Aktualności
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
1W ostatnim czasie cała społeczność szkolna upamiętniła Dzień Edukacji Narodowej. Nasi młodzi artyści mieli niemały wkład w organizację akademii. Były występy, śpiewy, wiersze oraz piękne życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników naszego Ośrodka. Pani dyrektor Janina Grzecznowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Gulajew serdecznie podziękowały kadrze pedagogicznej za codzienny trud i pracę wśród wychowanków oraz wszystkim młodym artystom, którzy aktywnie zaangażowali się w zorganizowanie uroczystości.
BEZPIECZNE MIEJSCE DLA NAJMŁODSZYCH W RAMACH PROJEKTU "WZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIE"
2Teraz najmłodsi mają swoje miejsce!!!
Na początku września br. odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw, który powstał w ramach realizacji projektu ,,Wzmocnij Swoje Otoczenie ". Zapoczątkowało to wydarzenie nową jakość spędzania wolnego czasu przez najmłodszych uczniów. Otwarcia dokonali: pan Zbigniew Surma, pan Tomasz Skrobański, pan Mariusz Śpiewanek i gospodarz: pani Janina Grzecznowska w obecności uczniów, rodziców, nauczycieli. Teraz mamy plac zabaw, z którego mogą korzystać wszystkie najmłodsze dzieci.
TALENCIAKI NADAL POSZUKIWANE
Informujemy i przypominamy.
A z ostatniej chwili chcielibyśmy serdecznie podziękować za dotychczasowe przekazywanie kuponów rodzicom, uczniom, wszystkim przyjaciołom szkoły oraz Państwu Barczykowskim, którzy także śledzą nasz profil i dzisiaj przekazali 30 talenciaków na rzecz naszego Ośrodka. Dzięki takiemu wsparciu na pewno uda nam się uzbierać 1000 talenciaków. Cieszymy się, że mamy takich wrażliwych mieszkańców.
PIĘKNA PRACA NASZEJ SPOŁECZNOŚCI NA RZECZ POWODZIAN
We współpracy z Samorządem Uczniowskim Drużyna Harcerska NSz "Leśna Brać" zbierała dary dla powodzian. Potrzebne rzeczy zapakowano w paczki i przekazano w ramach programu Szkoła - Szkole.
SPOTKANIE Z DZIELNICOWYMI
W dniu 08.10.2024 r. w godzinach popołudniowych miało również miejsce spotkanie policjantów dzielnicowych
z grupami wychowawczymi.
Została przeprowadzona pogadanka na temat bezpiecznych zachowań oraz zagrożeń mogących dotyczyć nieletnich.
Podczas spotkania uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
PORANNE POSZUKIWANIA GRZYBÓW...
4W poniedziałkowy poranek 8 października br. uczniowie BS I Stopnia - nasi kucharze, II oraz IV grupy wychowawcze wraz z Paniami: Kamilą Cierach i Ewą Piniewską również wybrali się na grzyby...
To była świetna wycieczka plenerowa pełna grzybowych niespodzianek. Zebrane prawdziwki i podgrzybki trafią do pracowni, gdzie uczniowie szkoły branżowej o profilu ,,kucharz" przygotują pyszne potrawy z grzybów.
CZAS NA GRZYBOBRANIE
5Pierwsze grzybobranie za nami!!!
Po niespodziewanym spotkaniu klas:
6 B z SP i 1-2 SSPP na leśnym spacerze zostały połączone siły w poszukiwaniu grzybów. Okazało się, że uczniowie znaleźli kilka ładnych okazów, które wylądowały na pysznych chrupiących tostach podczas warsztatów kulinarnych. To był bardzo udany rekonesans. Trzeba nam częściej takich wypraw na leśne ścieżki.
ZBIERAMY TALENCIAKI !
Uwaga! Uwaga! Tylko 22 dni pozostało do zakończenia akcji zbierania talenciaków w Lidlu!!! Prosimyo wsparcie: Rodziców, Pracowników, Przyjaciół SOSW i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy robią zakupy w w/w sieci sklepów. Nie zapomnijcie odebrać talenciaków podczas płacenia za towari przekazać ich bezpośrednio Pani Małgorzacie Pęcherzewskiejlub wychowawcom klas. Chcemy uzbieraćna ekran multimedialny do Ośrodka. Przy zaangażowaniu nas wszystkich jest to możliwe!
JAK POWSTAŁ SKYFORT DLA SOSW W LIPKACH WIELKICH?
W miesiącach letnich, gdy nasi uczniowie przebywali na wakacjach, została wydzielona strefa zabaw i aktywnego odpoczynku na odkrytej parkowej przestrzeni trawnika przed budynkiem naszej Placówki. Dzięki przyznanemu nam grantowi w wysokości 24 tys. zł w ramach realizacji programu ,,Wzmocnij Swoje Otoczenie" pracownicy Ośrodka mieli pełne ręce roboty, aby w odpowiedni sposób zamontować huśtawki, zjeżdżalnię i fort. Teraz nasi najmłodsi uczniowie oraz dzieci mieszkające na terenie Gminy Santok mogą bezpiecznie bawić się na nowo powstałym placu zabaw, którego nigdy nie było od 60 lat istnienia Placówki. https://www.wzmocnijotoczenie.pl https://raport.pse.pl
NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMII
20 września 2024r. uczniowie z naszych szkół wzięli udział w 31. ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata pod hasłem: ,,Na straży czystej Ziemi". Wszyscy otrzymali worki, rękawiczki i wyruszyli rozprawić się ze śmieciami wokół naszego Ośrodka oraz przylegającego parku.
Dziękujemy Pani Jadwidze Celejewskiej, która była organizatorem akcji.
ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA
526 września br. obchodziliśmy w Ośrodku Międzynarodowy Dzień Jabłka. Z tej okazji uczniowie zjedli smakowite śniadanie, którego ,,głównym bohaterem" było jabłko. Zaserwowano pyszne naleśniki z musem jabłkowym, chipsy jabłkowe, smakowitą szarlotkę, a do tego kompot, oczywiście z jabłek. W drugiej części obchodów uczniowie wysłuchali prezentacji na temat jabłek oraz piosenki przygotowanej pod kierunkiem Pani Aleksandry Górskiej. Zwieńczeniem były warsztaty plastyczne, podczas których każdy uczeń malował drewnianą figurkę jabłka oraz mógł się sprawdzić w zadaniach, łamigłówkach dotyczących, rzecz jasna, jabłek! Na zakończenie jeszcze był czas na pamiątkowe zdjęcie z fotobudki, a ogród szkolny wzbogacił się o nowe drzewko, oczywiście jabłoni, posadzone przez Panią Wicedyrektor Lidię Kubisiak wraz z uczniami Ośrodka.
RAJD PIESZY DO GOŚCIMIA
3W czwartek 19 września br. tradycyjnie, jak co roku, odbył się rajd pieszy. To już piąty raz! Organizatorzy tym razem postanowili zaprosić całą społeczność do Gościmia, do którego dowieziono uczniów i opiekunów autokarem i busami. Trasa biegła nad jeziorem do wiaty edukacyjnej Nadleśnictwa Karwin. Na miejscu czekał na nas starszy specjalista Służby Leśnej - pan Dominik Wieczorkiewicz, który oprowadził nas po ścieżce edukacyjnej i opowiadał o roślinach oraz zwierzętach Puszczy Noteckiej. Dużo frajdy sprawiła uczniom możliwość skorzystania z placu zabaw, który był wyposażony w atrakcyjne obiekty. Poza tym uczestnicy rajdu mogli również sprawdzić swoje umiejętności w skokach w dal. To było bardzo ciekawe doświadczenie - niektórzy skakali jak lis albo jak kuna bądź jak zając. Nie obyło się bez pieczenia kiełbasek na ognisku, które przygotował pan leśniczy. Uczniowie również otrzymali upomi
WSPIERAMY MŁODE TALENTY
Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele, Przyjaciele oraz Sympatycy SOSW!
Bierzemy udział w trzeciej edycji akcji Lidla - ,,Szkoły pełne talentów". Termin zakończenia akcji to ostatni dzień października! To bardzo krótki termin. Zbierajmy wszyscy talenciaki, przekazujmy wychowawcom w Ośrodku, którzy będą dostarczać je pani Małgorzacie Pęcherzewskiej - odpowiedzialnej za rejestrację naszej Szkoły i zebrane przez nas kupony. Przy okazji zakupów w sklepach Lidla można otrzymać ,,Talenciaki" i przekazać je na rzecz naszego Ośrodka. Warunkiem otrzymania ,,Talenciaka" jest umieszczenie w koszyku zakupów przynajmniej jednego warzywa lub owocu. Mamy nadzieję, że wzorem ubiegłych lat, dzięki Państwa zaangażowaniu, uda nam się pozyskać potrzebne pomoce edukacyjne oraz przybory szkolne do świetlicy szkolnej i grup wychowawczych.
OLIMPIADY SPECJALNE "HURAGAN"
Od września w naszej placówce kontynuowane są zajęcia sekcji Olimpiad Specjalnych "Huragan"
Lipki Wielkie, w których nasi uczniowie rozwijają swoje umiejętności i zainteresowania sportowe.
NASZA CEGIEŁKA W POMOCY POWODZIANOM
Początek tygodnia w Ośrodku zaczął się bardzo intensywnie! Dzisiaj odbyła się zbiórka harcerska, której głównym celem była odpowiedź na apel Naczelnika ZHP: ,,Harcerze niosą pomoc powodzianom. I Alert 2024. Nieść chętną pomoc". Druh Damian zdał relację z pomocy wojska na terenach objętych klęską żywiołową. Harcerze będą gromadzić w ciągu tygodnia środki do sprzątania i dezynfekcji wśród całej społeczności szkolnej. Produkty będą przekazane dla potrzebujących. Spotkanie zakończono harcerskim kręgiem z puszczeniem iskierki przyjaźni w stronę wszystkich osób, które w wyniku powodzi wszystko straciły.
PROGRAM LUBUSKIEGO KURATORA OŚWIATY "Spełniaj marzenia - sięgaj gwiazd!"
Nowy rok szkolny, to nowe wyzwania czekające przed naszymi uczniami i kadrą pedagogiczną! Jednym z nich będzie Program Lubuskiego Kuratora Oświaty "Spełniaj marzenia - sięgaj gwiazd!"
Rozpoczynamy od września 2024 roku. W każdym miesiącu zaplanowane zostały rozmaite inicjatywy w celu:
- rozwijania zdolności naszych wychowanków;
WYCIECZKA DO MIĘDZYZDROJÓW 2024
13Międzyzdroje to malowniczy i bardzo popularny kurort nadbałtycki ze 150-letnią tradycją położony na wyspie Wolin w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Każdego roku przybywa tu kilkaset tysięcy turystów spragnionych słońca i morskiego klimatu .
W tym roku my także postanowiliśmy odwiedzić to ciekawe nadmorskie miasto. Niestety pogoda nas w tym dniu nie rozpieszczała. Jednak nie zrezygnowaliśmy z ciekawych atrakcji jakie proponuje to miasto. Po przyjedzie do Międzyzdrojów udaliśmy się na plażę. Bardzo odczulismy powiew morskiego wiatru, kierując się w stronę molo.
FILM "ZIARNO ŚWIADOMOŚCI" REŻ. RAFAŁ SMYKOWSKI
Chcielibyśmy zarekomendować film ,,Ziarno Świadomości" w reżyserii Rafała Smykowskiego, który był dwukrotnie prezentowany 25 kwietnia br. w naszym Ośrodku. To było bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej i nie tylko, zwłaszcza że do oglądania filmu zaprosił osobiście reżyser. ,,Ziarno..." zostało zasiane i okazuje się, że jest nagradzane.
Kwiaty za elektrograty!
Dostaliśmy w piątek piękne wrzosy, które będą zdobiły nasz Ośrodek.
To dzięki akcji, którą rozpropagowała pani Małgorzata Gofron- wychowawczyni klas ogrodniczych.
W myśl hasła "Kwiaty za elektrograty" ogłosiła zbiórkę zużytych bateriii sprzętów elektrycznych. Uczniowie nie zawiedli. Za zebrany sprzęt otrzymaliśmy 30 roślin ozdobnych.
NARODOWE CZYTANIE
2Już od wielu lat nasz Ośrodek bierze udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku 9 września czytaliśmy frg. dramatu ,,Kordian" Juliusza Słowackiego.
W sali muzycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna, aby tradycji stało się zadość. Już od 2012 roku, kiedy została zainicjowana akcja Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP, prezentujemy wspólnie fragmenty książek ważnych, wpisanych złotymi zgłoskami do historii literatury polskiej. Fragmenty lektury odczytane przez: Panią Janinę Grzecznowską - Dyrektor SOSW, Pana Ireneusza Gaszę, Panie: Jadwigę Celejewską, Małgorzatę Pęcherzewską i Marlenę Myśków uświetniły występy uczniów oraz prezentacja multimedialna i oprawa muzyczna przygotowana przez Panią Aleksandrę Górską.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 78995